Usługi podnośnikiem koszowym Piła

Przy pracach na wysokości najczęściej wykorzystuje się rusztowania i wysięgniki. Usługi podnośnikiem koszowym Piła, jak i metalowe konstrukcje mają swoje wady i zalety. Jednak które narzędzie bardziej się opłaca? Jakie różnice występują między tymi rozwiązaniami? Odpowiadamy na te pytania w dalszej części artykułu.

Podnośnik koszowy czy rusztowanie? Jaki sprzęt lepszy?

Prace na wysokości wymagają odpowiedniego przygotowania. I to nie tylko w kwestii kwalifikacji, uprawnień, ale także sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia działań. Niesamowicie ważne jest, aby w przy tego typu czynnościach zapewnić pracownikom niezbędne bezpieczeństwo. W budownictwie, do tego rodzaju czynności, najczęściej wykorzystuje się wysięgniki lub rusztowania. Z ich pomocą pracownicy mają stały dostęp do wyższych partii budynków.

Usługi podnośnikiem koszowym a rusztowanie – różnice

Pomimo tego, że obydwa rozwiązania wydają się sensowne i zagwarantują wykonanie pracy, warto mocniej zastanowić się, które narzędzie ma więcej zalet, a przede wszystkim – jest bezpieczniejsze.

Czas rozłożenia

Jeśli zależy Ci na czasie i szybkim zakończeniu prac, to najlepszym rozwiązaniem wydaje się wysięgnik koszowy.

Inne usługi wykonywane przez firmę Michałek

Operator danego podnośnika podjedzie w wyznaczone miejsce realizacji, a następnie rozłoży długie, teleskopowe ramię, abyś mógł przystąpić do działania. Z kolei rozkładanie rusztowania to żmudna praca, która pochłania wiele czasu i znacznie opóźnia rozpoczęcie robót. Jego rozkładanie potrafi zająć nawet kilka godzin. Warto z niego skorzystać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy czas nas nie goni i nie trzeba się spieszyć.

Dostęp do trudnych miejsc

Podnośnik teleskopowy umożliwia poruszanie się w górę i w dół, a także na boki. Dzięki niezwykłej mobilności dźwig na samochodzie zagwarantuje Ci dostęp w nawet trudno dostępne miejsca i to w bardzo krótkim czasie. Metalowa konstrukcja natomiast montowana jest na stałe. A jego rozbudowa to kolejne, dodatkowe godziny przeznaczone na rozłożenie, a następnie złożenie konstrukcji. Do tego niestety nie zawsze będziemy w stanie dostać się w miejsce, jakie chcemy.

Koszt

Dzięki wynajęciu pojazdu z wysięgnikiem teleskopowym, jesteś w stanie zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Mimo że rusztowanie jest tańsze od wypożyczenia podnośnika, to należy doliczyć do tego czas potrzebny na jego rozłożenie, koszt pracowników i czas niezbędny na jego złożenie, to okaże się, że zwyżka jest w stanie wygenerować duże oszczędności w naszym portfelu.

Rozpoczęcie robót

W przypadku metalowej konstrukcji nie można rozpocząć pracy od razu po jej rozłożeniu. Zgodnie z przepisami, aby przystąpić do działania, powinno się zlecić osobie uprawnionej odbiór rusztowania. Z kolei wykorzystując podnośnik o dowolnej wysokości, niezbędny jest tylko operator z odpowiednimi uprawnieniami, więc pracę można zacząć właściwie w kilka chwil.

Fachowe usługi podnośnikiem koszowym Piła

Wysięgniki koszowe, które podnoszą ładunki o dużym obciążeniu, to solidna pomoc przy wykonywaniu prac na wysokościach. W naszej firmie mamy na względzie, aby oferowane usługi dawały klientom satysfakcję. Podnośniki koszowe teleskopowe w naszej flocie, sięgają nawet 44 m i docierają w wyznaczone miejsce, aby służyć Ci pomocą 24/7. Wynajmujemy wysięgniki koszowe, które umożliwią Ci pracę na wysokości. Chętnie wykonujemy usługi podnośnikiem na terenie Piły, Złotowa, Chodzieży Trzcianki i Wałcza. Oferujemy najlepszy sprzęt, który jest regularnie serwisowany i ich profesjonalną obsługę przez doświadczonych operatorów.