Usługi podnośnikiem Chodzież – bezpiecznie i fachowo

Podnośniki koszowe to zaawansowane maszyny, z którymi należy odpowiedzialnie się obchodzić. Wystarczy jeden nieostrożny ruch, aby prace na wysokości zakończyły się niepotrzebną tragedią, dlatego tak ważne jest, żeby bezwzględnie przestrzegać przepisów BHP i mieć oczy dookoła głowy. Usługi podnośnikiem Chodzież wykonywane przez odpowiednio przeszkolonych operatorów będą bezpieczne i niegroźne.

Jak bezpieczne posługiwać się podnośnikiem koszowym?

Warto zauważyć, że każde zlecenie przy użyciu wysięgnika, będzie charakteryzować się innym podejściem. Istnieją jednak uniwersalne zasady, od których w głównej mierze zależy poziom bezpieczeństwa podczas wykonywanych prac.

– ukończenie kursu operatora podnośnika zapewni Ci teoretyczne i praktyczne przeszkolenie pod okiem profesjonalistów. Zapoznasz się z podstawami niezbędnymi do tego, aby móc dobrze wykonywać zawód.
– Umiejętne korzystanie z instrukcji obsługi maszyny. W razie jakichkolwiek niepewności należy otworzyć źródło informacji, które de facto jest spisem obowiązujących Cię zasad.
– Podczas wykonywania zadań, kieruj się bezpieczeństwem zarówno swoim, jak i współpracowników. Presja czasu, zła pogoda czy stres nie mogą mieć wpływu na to, że zapomnisz o zachowaniu należytego bezpieczeństwa.

Usługi podnośnikiem Chodzież

Najczęstsze błędy popełniane podczas użytkowania wysięgnika

Bycie operatorem wysięgnika to fascynujące zajęcie, wymagające dużej odpowiedzialności.
Jeśli pracownik podejmuje tylko rozsądne działania zgodne z wytycznymi, nie powinno dojść do niespodziewanych sytuacji.

Istotnym czynnikiem mającym wpływ na bezpieczeństwo pracy, jest nieodpowiednie lub brak sprawdzenia stanu technicznego podestu ruchomego przed rozpoczęciem użytkowania. Wykonując każdorazowy przegląd urządzenia przed włączeniem, jesteśmy w stanie wykryć drobne, jak i większe usterki.

Kolejnym aspektem jest odpowiednio wcześniej sprawdzone podłoże, po którym przyjdzie się poruszać naszej maszynie. Często jest to pomijany element, a może skończyć się uszkodzeniem delikatnej kostki brukowej czy płytek, a także osunięciem się nieubitego gruntu, co spowoduje upadek podnośnika.

I najważniejsze – stosuj środki ochrony osobistej! Kamizelka odblaskowa, rękawice robocze czy odpowiednie elementy ochrony oczu i uszu. Zrezygnowanie z kasku lub nieprzypinanie się lonżą do punktu kotwienia na koszu zwyżki to często popełniane błędy, które mają ogromny wpływ na bezpieczną obsługę podestu ruchomego. Kask na głowie uchroni Cię przed urazami głowy, w wyniku np. uderzenia w strop budynku. Szelki bezpieczeństwa natomiast spowodują, że nie wypadniesz z kosza.

Profesjonalne usługi podnośnikiem Chodzież

Jesteśmy niekwestionowanym liderem na rynku usług podnośnikiem koszowym. Mamy rozbudowaną flotę wysięgników o różnych wysokościach – od 16 nawet do 44 m. Współpracując z nami, możesz spodziewać się wykonania pracy na najwyższym poziomie. Jesteśmy rzetelni, fachowi, dotrzymujemy terminów, a co najważniejsze – gwarantujemy ponadprzeciętne bezpieczeństwo. Nasi operatorzy to wykwalifikowani specjaliści, którzy wiedzą jak wykonywać zadania, aby nikomu nie stała się krzywda.

Wynajem podnośników koszowych pomoże Ci wyczyścić komin, elewację, okna i wiele innych. Postaw na niezawodne i sprawdzone rozwiązania od firmy Michałek, a wszystko stanie się prostsze.