Usługi podnośnikiem koszowym Chodzież – czy to się opłaca?

Najczęściej wykorzystywane narzędzia do prac na wysokości są rusztowania i podnośniki koszowe. Jednak co się bardziej opłaca? Co różni te dwa rozwiązania? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Podnośnik czy rusztowanie? Jaki sprzęt wybrać?

Podejmując się pracy na wysokości, należy odpowiednio się przygotować. Nie tylko jeśli chodzi o uprawnienia, kwalifikacje, ale także o sprzęt. W budownictwie, do tego rodzaju czynności, najczęściej wykorzystuje się wysięgniki lub rusztowania. Z ich pomocą praca przebiega sprawnie, a pracownicy mają stały dostęp do określonych miejsc.

Wynajem podnośnika koszowego a rusztowanie – różnice

Pomimo tego, że obydwa rozwiązania wydają się sensowne i zagwarantują wykonanie pracy, warto zastanowić się dogłębniej, które narzędzie niesie ze sobą więcej korzyści.

Czas rozłożenia

Jeśli cenisz sobie czas i zależy Ci na szybkim rozpoczęciu prac, dobrym rozwiązaniem będzie zwyżka koszowa. Operator podjedzie w wyznaczone miejsce realizacji, a następnie, w ciągu kilku minut, będziesz mógł przystąpić do działania. Rusztowanie z kolei to czasochłonna praca, któr znacznie opóźnia rozpoczęcie robót. Jego rozkładanie potrafi zająć nawet kilka godzin. Warto je wykorzystać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy czas nie odgrywa ważnej roli i nie trzeba się spieszyć.

Usługi podnośnikiem koszowym Chodzież

Dostęp do trudnych miejsc

Wykorzystując do pracy podnośnik koszowy, możesz poruszać się w górę i w dół, a także na boki. Dzięki swojej mobilności dźwig na samochodzie zapewni Ci dostęp w każde miejsce i to w bardzo krótkim czasie. Metalowa konstrukcja natomiast montowana jest na stałe. A jego rozbudowa wiąże się z dodatkowym czasem przeznaczonym na rozłożenie, a następnie złożenie konstrukcji. Do tego niestety nie zawsze umożliwi dostanie się w każde miejsce, jakie chcemy.

Koszt pracy

Ten czynnik zależy od tego, czy nasze prace będziemy przeprowadzać w długim, czy krótkim terminie. Jeśli wykonujemy prace w dłuższym okresie i nie gonią nas terminy, bardziej opłacalne może okazać się rusztowanie. Wysięgnik koszowy lepiej sprawdzi się przy realizacjach, w których liczy się dokładność i szybki czas finalizacji zlecenia.

Rozpoczęcie robót

W przypadku metalowej konstrukcji nie wystarczy tylko rozłożyć rusztowania, aby zabrać się do pracy. Zgodnie z prawem, należy jeszcze zlecić osobie uprawnionej odbiór instalacji. Wykorzystując podnośnik o jakiejkolwiek wysokości, potrzebny jest tylko operator z odpowiednimi uprawnieniami. Nie trzeba zlecać nikomu dodatkowych prac.

Usługi podnośnikiem koszowym Chodzież i nie tylko

Podnośniki koszowe podnoszące ładunki i osoby o dużym obciążeniu, to niezastąpiona pomoc wszędzie tam, gdzie należy wykonać prace na wysokości. W firmie Michałek dbamy o to, aby nasze usługi zapewniały klientom jak najwięcej korzyści. Nasza flota ma podnośniki koszowe teleskopowe, sięgające nawet 44 m, które podjeżdżają w wyznaczone miejsce, aby służyć Ci pomocą 24/7. Wynajem wysięgników koszowych zapewni Ci najskuteczniejsze działanie na wysokości. Chętnie wykonujemy usługi podnośnikiem na terenie Chodzieży, Piły, Złotowa, Trzcianki i Wałcza. Gwarantujemy najlepszy sprzęt, który nigdy nie zawodzi i profesjonalną obsługę ruchomych podestów.